برای کار در گرجستان بهتر است زبان گرجی بدانید زیرا دانستن زبان انگلیسی کمک چندانی به شما نخواهد و تنها اداره ها و بانک ها افرادی را خواهید یافت انگلیسی بدانند و مردم کوچه و بازار چنین توانایی ندارند. زبان روسی نیز زبان دوم مردم گرجستان و بیشتر افراد با این زبان اشنا هستند نکته مهم این است که نود و هشت درصد مردم گرجستان با سواد هستند پس باید بدانید که پیدا کردن در میان این همه تحصیل کرده و با سواد که در حد خود متخصص نیز هستند کار ساده ای نخواهد بود و رقیبان بسیار سرسختی در انتظار شما هستند و نسل جوانی از جوانان در سر راه شما هستند. اگر تخصص بالایی ندارید پس قید کار در گرجستان را بزنید زیرا به اندازه ی کافی کارگر و کارمند و نیروی کار عادی وجود دارد.

حقوق کار در گرجستان

پایین ترین دستمزدی که به شما در گرجستان می دهند 450 لاری است هر چند بسته به کاری که شما انجام می دهید متفاوت است و توانایی شما می تواند درآمد را تا سه هزار دلار برساند.

اگر تخصص شما نظر یک کارفرمای گرجستانی را جلب کرد باید انتظار دریافت حقوق خوبی هم داشته باشید هر چند باید تناسب میان هزینه ها  و درآمد شما وجود داشته باشد.

ساعت کاری

زمان کارکردن در گرجستان از ده صبح آغاز شده و تا شش بعدازظهر ادامه می یابد.

 

آینده کار در گرجستان

اگر می خواهید در گرجستان کاری را آغاز کنید با توجه به رشد روز افزون این کشور سود قابل توجهی خواهید داشت. اما در مجموع افراد کارآفرین به دلیل نرخ بالای سهولت ایجاد کسب و کار شانس بیشتری برای موفقیت و رشد در زمینه های کاری در گرجستان را خواهند داشت.

کلام آخر

علی رغم اینکه کاریابی بین المللی مهاجر گرجستان را در لیست ثبت نامی قرار داده است، این کشور را برای کار به صورت کارمندی توصیه نمی کند. تنها در صورتی در فکر گرجستان باشید که بتوانید حرفه خود را به صورت یک کار آفرین در گرجستان تعمیم دهید. با این حال برای پیدا کردن کار در گرجستان می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی گرجستان را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی