کار در کرواسی

اگر می خواهید در کرواسی کار کنید، باید با ساعت های کاری، حداقل حقوق و تعطیلات این کشور آشنا شوید.

میانگین ساعات کاری در کرواسی 40 ساعت است. همچنین روزهای کاری در کرواسی بین 5 تا 6 روز در هفته می باشد.

ساعت های کاری برای بانکها در کرواسی از روزهای دوشنبه تا جمعه ساعت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر و یکشنبه ها از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر است. سایر اداره جات معمولا از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 صبح تا 4:30 بعدازظهر باز هستند.

حداقل مرخصی سالیانه با حقوق در کرواسی 18 روز است، افراد زیر 18 سال به 24 روز حق مرخصی با حقوق دارند. به طور سنتی، کروات ها در ماه های ژوئیه و اگوست تعطیلات طولانی را می گذرانند، البته این تعطیلات کم و بیش به تعطیلات رسمی که در سایر نقاط اروپا وجود دارد نزدیک می شود.

آداب کار در کرواسی

اکثر مدیران و کارفرمایان در کرواسی با اصول کار غربی آشنا هستند، و کروات های جوان به زبان انگلیسی مسلط هستند و به آسانی قابل انطباق هستند. با این حال، هنوز یک طبقه از مدیران ارشد وجود دارد که تجارت خود را در دوران کمونیسم آموختند و به این سبک کسب و کار خود را به پیش می برند.

در کرواسی معمولا بایستی هنگام معرفی خود، ابتدا نام و نام خانوادگی خود را بگویید و با طرف مقابل دست بدهید. تبادل کارت های ویزیت با مشخصات خود معمولا گام بعدی است. در جلسات رسمی نیز اشخاص معمولا با نام خانوادگی خطاب می شود.

لباس رسمی برای جلسات هم بسیار مهم است. چرا که معمولا نشان از اهمیت شما به جلسه دارد.

مذاکرات در کرواسی

سبک های مذاکره کروات ها از نظر فرد و شخص بسته به سن و تجربه بین المللی آنها متفاوت است.

برای موفقیت در مذاکره، باید به وضوح و با دقت ارتباط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که شرایط اصول مذاکره شما برای همه همه قابل درک است.

برای پیدا کردن کار در کرواسی می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی کرواسی را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی