کار در کانادا

معرفی کلی کانادا

کانادا یک مقصد بسیار محبوب برای مهاجران است. از دلایل محبوبیت کانادا برای مهاجرت می توان به زیبایی طبیعی کانادا، فضای باز اجتماعی، شهرت به عنوان یکی از محبوب ترین و مناسب ترین کشورهای دنیا برای زندگی، کم بودن نرخ بیکاری، بازار کار گسترده نام برد. کارفرمایان کانادا به طور مستمر تشویق به اولیت دادن برای فرصت های شغلی به ساکنین کانادا نسبت به مهاجرین می شوند. اما در مجموع کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورها است.

در کشور کانادا دو زبان رایج است. انگلیسی و فرانسوی، اما معمولا زبان فرانسوی فقط برای مشاغل خاص در استان کبک مورد نیاز است. در کانادا داشتن روابط و کانکشن برای یافتن کار به شما کمک خواهد کرد. البته این به معنای نادیده گرفتن توانایی افراد برای انجام کار مورد نظر نیست.

کاریابی در کانادا

اگر به دنبال کارهای گاه به گاه در کانادا هستید، توصیه های ما را برای ایده ها بررسی کنید.

اگر شما به دنبال یک شغل دائمی در کانادا هستید، کارفرمای کانادایی شما باییستی به منظور استخدام شما LMIA (ارزیابی تاثیرات بازار کار) را دریافت کند. این گواهی که توسط سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) صادر می شود تأیید می کند که استخدام یک نیروی کار خارجی تاثیر منفی بر بازار کار کانادا نخواهد داشت. بهتر است شما به دنبال یک شغل که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا هست، باشید. تا بتوانید به عنوان “نیروی کار متخصص” شناخته شوید و فراید مهاجرت کاری به کانادا را برای شما آسان تر کند.

صنایع اصلی در کانادا کشاورزی، انرژی، فن آوری، خدمات (به ویژه تجارت و خرده فروشی، آموزش و پرورش و بهداشت) و تولید است. بانک ها، شرکت های بیمه و بازار خرده فروشی، کارفرمای اصلی کانادا را شامل می شوند. لیستی از مجموعه این شرکت ها عبارتند از:

 • بانک مونترال
 • اسکاتیا بانک
 • جورج وستون
 • شرکت های Loblaw (بزرگترین خرده فروشان مواد غذایی کانادا)
 • Magna International (تامین کننده خودرو)
 • شرکت Onex Corp (شرکت سرمایه گذاری سهامی خاص)
 • بانک سلطنتی کانادا
 • تورنتو-دومینیون بانک
 • تامسون رویترز

مشاغل کانادا

کانادا یک کشور ثروتمند است که پیشگام در بسیاری از صنایع جهان می باشد. برخی از این صنایع عبارتند از:

 • تولید: تکنولوژی هوافضا، اتومبیل، ماشین آلات و تجهیزات.
 • محصولات طبیعی: کشاورزی، تولید سوخت زیستی و صنعت معدن.
 • فناوری: فن آوری های بی سیم، نرم افزار و توسعه بازی های ویدئویی.

کانادا تولید کننده 80 درصد شربت افرا در جهان است.  تقریبا 90٪ این نوع شربت به تنهایی در کبک تولید می شود.

بررسی وضعیت نیروی کار در ژانویه 2017 که توسط Statistics Canada انجام شده است نشان می دهد که بیکاری در کانادا در مجموع 6.8 درصد است که نسبت به ژانویه 2016 که 7.2 درصد بوده، کاهش مناسبی داشته است. اشتغال در انتاریو، بریتیش کلمبیا و نووا اسکاتالیا یافته است در حالی که در کبک، آلبرتا و نیوبرانزویک به همان شکل باقی مانده است.

یک نظرسنجی توسط هیئت مدیره کنفرانس کانادا در سال 2014 نشان می دهد که شهرهای کلگری، اتاوا، واترلو و تورنتو به عنوان شهرهای پر رونق برای زندگی و کار هستند.

کار در کانادا چگونه است؟

میانگین ساعات کار طبق قانون کار کانادا، 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است.

به جز در استان ساسکاچوان که میزان مرخصی در 12 ماه 3 هفته است، باقی استان های کانادا مرخصی با حقوق در سال 2 هفته می باشد. در برخی از شرکت ها پس از یک دوره معین میزان مرخصی های شما افزایش خواهد یافت. میزان تعطیلات رسمی در شرکت های مختلف بین 6 تا 10 روز است.

نرخ مالیات: در کانادا حقوقی معادل  11،474 دلار  و کمتر  از آن معاف از مالیات است، بنابراین شما برای هر مبلغی بیش از این مبلغ باید مالیات پرداخت کنید. کانادا دو مالیات فدرال و استانی دارد. نرخ مالیات فدرال با 15٪ است و نرخ مالیات استانی به استانی که در آن کار می کنید بستگی دارد.

کلام آخر

با هر معادله ای نه تنها برای یک ایرانی، بلکه برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت کاری از هرجای دنیا را دارند، کانادا مقصدی ایده آل است. برای پیدا کردن کار در کانادا می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی کانادا را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی