معرفی کلی لهستان

لهستان با داشتن موقعیت اقتصادی قوی در اروپا، هزینه های کم زندگی و نیاز به نیروی متخصص، لهستان می تواند فضای مناسبی را برای کار و زندگی در اروپا برای شما ایجاد کند.

چشم انداز فرصت های شغلی در لهستان خوب است. نظرسنجی های اخیر OECD در اقتصاد نشان می دهد که بازار کار کشور در حال رشد است و رشد بازار در سال 2018 قوی بوده است.

ورشو، کراکوف و وروکلاو، به عنوان شهر های اصلی برای کار فارغ التحصیلان شناخته می شوند.

شما همچنین از هزینه زندگی کمتر نسبت به اکثر کشورهای اروپایی در لهستان لذت خواهید برد. فرصتی برای یادگیری یک زبان جدید خواهید داشت و به لطف موقعیت مرکزی لهستان، ترکیبی از فرهنگ های غربی و شرقی اروپایی را تجربه خواهید کرد.

مشاغل در لهستان

در حالی که لهستان بزرگترین اقتصاد در مرکز اروپا است، در سال های اخیر رشد نسبتا کمی داشته است. با این حال، طبق آمار رسمی یورو استت، نرخ بیکاری در این کشور به 3.8٪ کاهش یافته است – کمتر از میانگین اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا).

مشاغل زیادی برای خارجی هایی که قصد مهاجرت به لهستان را دارند وجود دارد – در واقع لهستان یکی از بزرگترین مراکز خدمات مشترک (BPO / SSCs) در اروپا است.

اگرچه اکثر نیروی کار لهستان در بخش خدمات هستند، اما صنایع دیگر شامل نوشیدنی، مواد شیمیایی، معدن زغال سنگ، فرآوری مواد غذایی، آهن و فولاد، شیشه، ماشین سازی، کشتی سازی و منسوجات هم در لهستان از توسعه خوبی برخوردارند.

بهترین فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان در لهستان

  • بانکداری و امور مالی
  • تولید شیمیایی
  • آی تی
  • تدارکات
  • ارتباطات مخابراتی

تعدادی از شرکت های چند ملیتی مستقر در لهستان و همچنین شرکت های اصلی محلی وجود دارند که عبارتند از:

Agora SA
Asseco
Diebold Nixdorf
گروه FCA
GSK (GlaxoSmithKline)
LOT خطوط هوایی لهستان
Nordea Group
Orange Polska
PKN Orlen
PKO بانک لهستانی
پزنان فولکس واگن
RBS لهستان
T-Mobile Polska
تویوتا موتور لهستان

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با بازار کار لهستان و شرکت های چند ملیتی که در لهستان هستند، راهنمای Career in Poland را مشاهده فرمایید.

برای کسب اطلاعات در مورد بخش خدمات کسب و کار به طور خاص، دفتر خدمات کسب و کار در گزارش 2018 لهستان، توسط انجمن رهبران خدمات کسب و کار (ABSL)، که شما می توانید از ABSL – انتشارات دانلود کنید.

علاوه بر شرکت های بزرگ که در لهستان حضور دارند، این کشور محل خوبی برای توسعه استارتاپ هاست که چند مورد از آنها عباتند از  LiveChat، Brand24، Estimote و Brainly.

نیاز به نیروی کار لهستان

تحقیقات کمبود تخصص های گروه کارکنان 2018 نشان داد که 51 درصد از کارفرمایان در لهستان با پیدا کردن نیروی کار برای فرصت های شغلی خود مشکل دارند که این بالاترین رقم در دهه گذشته است. به طور کلی در صورتی که در رشته های زیر تخصص دارید لهستان به عنوان نیروی کار متخصص به شما احتیاج دارد:

  • مهندسی – عمران، شیمیایی، برق و مکانیکی
  • فروش – نمایندگی فروش
  • حسابداری و مالی – حسابداران، حسابرسان، تحلیلگران مالی
  • IT – کارشناسان امنیت سایبری، مدیران شبکه، پشتیبانی فنی.

الزامات زبان در کشور لهستان

همانطور که می دانید لهستانی زبان ملی این کشور است و پیش نیاز بسیاری از فرصت های شغلی است. اما زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم صحبت می شود. این کشور یکی از بالاترین نرخ زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را داراست و فرصت های بسیار زیادی وجود دارند که پیش نیاز آن زبان انگلیسی است.

شرایط کار در لهستان

ساعات کاری در لهستان معمولا 8 الی 4 بعد ظهر می باشد. که گاهی اوقات برخی از شرکت ها تا ساعت 5 نیز فعالیت میکنند. مرخصی سالانه 20 روز است. لهستانی ها مردمان بسیار گرم و صمیمی هستند، اما به شرایط کار اهمیت می دهند و حفظ قوانین کار و لباس های رسمی در جلسات مهم معمولا از ضروریات کار در لهستان است.

کلام آخر

زیبایی لهستان، موقیت جغرافیایی عالی، هزینه های زندگی کم و فرصت های شغلی زیاد لهستان را به گزینه مناسب برای مهاجرت کاری تبدیل کرده است. برای پیدا کردن کار در لهستان می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی لهستان را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی