معرفی کلی قبرس

نیروی کار خارجی در قبرس برای یافتن شغل چالش فراوانی دارد اما هزینه معقول زندگی و رفاه و امنیت قبرس سبب شده که قبرس ارزش اقدام برای کار را دارد.

قبرس از ترکیب یونانی ها در جنوب و ترکیه ای ها در شمال تشکیل شده است.

این کشور در نقطه مشترک بین اروپا، آسیا و آفریقا است و به همین دلیل ترکیبی کامل از این سه فرهنگ است.

پیدا کردن کار در قبرس یک چالش بزرگ است؛ با وجود اینکه نرخ بیکاری در سالهای اخیر رو به کاهش بوده است، اما هنوز نرخ بیکاری روی عدد 32٪ باقی مانده است. اما افرادی که موفق به پیدا کردن کار می شوند، از نور خورشید در طول سال، سواحل زیبا، شب زنده داری و مکان های باستانی یونان، بیزانس، آثار باستانی جنگ های صلیبی و تاریخ اسلام لذت خواهند برد.

مشاغل در قبرس

قبرس به شدت تحت تاثیر بحران اقتصادی  سال 2008 قرار گرفت و سطح بی سابقه ای از بیکاری در کشور ایجاد شد. اما خوشبختانه بازار کار این کشور نشانه هایی از بهبود را در خود می بیند.

پیدا کردن کار برای خارجی ها مشکل است زیرا شما برای مشاغل در برابر مردم محلی رقابت خواهید کرد. با این وجود تعدادی از راه ها برای افزایش شانس اشتغال شما وجود دارد.

به عنوان مثال، در حالی که زبان اصلی کسب و کار انگلیسی است، اکثر کارفرمایان به دانستن زبان یونانی اهمیت می دهند. رشته های مهندسی برق، امور مالی، فناوری اطلاعات و مخابرات جزو پر تقاضا ترین رشته ها برای کار هستند.(فرصت های بیشتری برای این رشته ها وجود دارد)

صنعت گردشگری بزرگترین بخش تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد و برای نیروی کار بین المللی معمولا فرصت هایی در این بخش وجود دارد. سایر صنایع عمده قبرس عبارتند از:

  • انرژی
  • مشاور املاک
  • بخش خدمات
  • حمل دریایی

پیش بینی شده است که بهره برداری از منابع گاز طبیعی کشور، و همچنین گرایش به انرژی تجدید پذیر و فناوری های سبز، بخش سرمایه گذاری خارجی را در بر خواهند گرفت.

بیشترین کار برای فارغ التحصیلان رشته ها:

  • حسابداری
  • متخصصین حسابداری
  • متخصصان حقوقی
  • پرستاران و ماماها
  • معلمان آموزش متوسطه

الزامات زبان در قبرس

با وجود اینکه انگلیسی به طور گسترده در سراسر قبرس صحبت می شود، اما بسیاری از مشاغل نیاز به دانش متوسط از زبان یونانی دارند.

شرایط کار در قبرس

متوسط دستمزد در قبرس نسبت به کشورهای اروپایی کم است، اما متعاقبا هزینه زندگی نیز به همین صورت کم می باشد. متوسط زمان کار از دونشبه تا جمعه و 40 ساعت در هفته می باشد. بسته به جایی که شما کار می کنید و مدت کار شما، شما حق دارید که بین 20 تا 24 روز مرخصی با حقوق در سال داشته باشد.

کلام آخر

از جنبه های مقاله بالا و اطلاعات هر کجای دیگر، قبرس گزینه ای ایده آل برای مهاجرت کاری نیست. اما شرایط آب و هوایی و زیباییهای طبیعی هر کسی را برا اقدام مهاجرت به قبرس وسوسه می کند. برای پیدا کردن کار در قبرس می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی قبرس را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی