معرفی فنلاند

کمبود نیروی کار متخصص به علت افزایش جمعیت سالمند به این معنی است که هیچ وقت فرصتی بهتر از حال برای گسترش ابعاد کاری شما در فنلاند وجود نداشته است.

مناظر طبیعی کشور فنلاند نفس گیر است. نزدیک به 180،000 جزیره و 187،888 دریاچه در فنلاند وجود دارد. فنلاند همچنین به “خورشید نیمه شب” معروف است. یک طلوع خورشید طولانی در شمال در طول ژوئن و ژوئیه هرسال اتفاق می افتد.

به رغم میانگین زمان کار 40 ساعت در هفته در فنلاند، به لطف مرخصی با حقوق 5 هفته ای در سال، شما با بهره گیری از استاندارهای بالای زندگی، می توانید در طول جنگل ها، مناظر و آب ها،لذت ببرید.

اگر شما یک عاشق قهوه هستید، در فنلاند احساس راحتی زیادی خواهید کرد. هر فنلاندی به طور متوسط در سال 12 کیلو قهوه مصرف می کند.

مشاغل در فنلاند

بازار کار فنلاند از دیرباز در محور تولید می چرخد. تو که لیداتی شامل ماشین آلات، کاغذ و محصولات چوب، تجهیزات الکتریکی، تجهیزات نوری و وسایل نقلیه است.

IT و فناوری های روز به طور فزاینده ای تبدیل به یکی از مهمترین صنایع در فنلاند می شوند و تقریبا 700،000 فنلاندی در این بخش مشغول به کار هستند. نوکیا و بسیاری از شرکت های دیگر IT مسبب 70 درصد از سرمایه گذاری خارجی در فنلاند هستند.

رشته های تحصیلی پرکاربرد در فنلاند

  • مواد شیمیایی
  • مد و لباس
  • الکترونیک
  • ماشین آلات و ابزار علمی
  • نساجی

تخصص و مهارت مورد نیاز  در فنلاند

فنلاند در آینده با کمبود نیروی کار مواجه است؛ زیرا نسل فعلی نوجوان تخصص و شایستگی کافی برای پر کردن فرصت های شغلی پس از بازنشتگی افراد مسن را ندارند.

بخش مراقبت های بهداشتی – شامل نقش هایی مانند پزشک، دندانپزشک و گفتار درمانگر – بیشتر از هر رشته ای نیازمند نیروی کار است، به طوری که از هر 4 جوان فنلاندی بایستی یک نفر پرستار شود تا کمبود نیروی پرستار در کشور به طور کارامد جبران شود. که البته در حال حاضر این امر امکان پذیر نیست مگر با حضور نیروی کار متخصص بین المللی.

تدریس، مشاغل اجتماعی و مشاوره و بخش های اداری و تجاری نیز نیازمند نیروی متخصص می باشند.

افزون بر این، هلسینکی تایمز بخش مهندسی و همچنین کارهای یدی مانند سقف کاری و بتن زنی مواردی که نیروی کار بین المللی در فنلاند مورد نیاز است شناسایی کرده است.

بنابراین اگر در رشته های مذکور فعالیت  یا تحصیل می کنید یا به دنبال کار در هر یک از این زمینه ها هستید،روند پیدا کردن شغل در فنلاند برای شما و همچنین ما برای شما آسان تر است.

زبان مورد نیاز در فنلاند

فنلاند دو زبان رسمی دارد. فنلاندی و سوئدی. که البته حدود 10 درصد جمعیت به سوئدی سخن می گویند.

به طور کلی آشنایی کلی با زبان فنلاندی برای شما بسیار ضروری است. نه تنها برای موفقیت حرفه ای در کار، بلکه برای ادغام در جامعه و حفظ ایمنی اجتماعی شما در فنلاند لازم است.

شرایط کار در فنلاند

تحقیقات اخیر نشان می دهد که فنلاند از لحاظ تعادل بین زندگی و کار در رتبه چهارم در اروپا قرار دارد. 13 تعطیل رسمی، حداقل 25 مرخصی با حقوق در سال، 38 الی 40 ساعت کاری در هفته از دوشنبه تا جمعه به همراه یک الی دو ساعت تایم ناهار از ساعت 8 تا 5 بعد از ظهر از شرایط کار در فنلاند است.

همه کارکنان فنلاند در محل کار یکسان هستند. همکاران در تمام سطوح در تصمیم گیریهای شرکت دخیل هستند. کارکنان در فنلاند  تشویق می شوند که مستقلا کار خود را مدیریت کنند.همه این ویژگی ها نشان از یک جامعه کاری سطح بالا دارد.

کلام آخر

اگر تمامی شرایط را برای اقدام برای کار در فنلاند کنار هم بگذاریم از بهترین گزینه ها برای ادامه فعالیت حرفه ای کاری در اروپاست. البته شرایط زبان فنلاندی ممکن است کمی شما را به تعویق بیاندازد اما میتوان مرحله به مرحله روال کاری را در فنلاند سپری کرد و ابتدا با کارهایی که نیاز به زبان انگلیسی دارند شروع کرد و سپس با یادگیری زبان فنلاندی به پیشرفت شغلی بزرگتری دست پیدا نمود. برای پیدا کردن کار در فنلاند می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی فنلاند را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی