معرفی کلی

سنگاپور از موفق ترین اقتصادهای جهان می باشد که فرصت های شغلی زیادی در بسیاری زمینه ها دارد. کار در سنگاپور ایده ای هوشمندانه است.

گول کوچکی سنگاپور را نخورید. سنگاپور یکی از چهار اقتصاد “ببر آسیایی” در کنار هنگ کنگ، کره جنوبی و تایوان قرار میگیرد. سنگاپور به خاطر رشد اقتصادی فوق العاده در نیمه دوم قرن بیستم مشهور است.

شاید کمی بیش از حد شلوغ باشد اما سنگاپور به امنیت و کارامدی مشهور است. ترکیب این کارامدی با استاندارد بالای زندگی در سنگاپور به همراه مردم خوشامدگو به چند فرهنگی باعث شده سنگاپور یکی از مقاصد محبوب برای کار فارغ التحصیلان است.

مشاغل در سنگاپور

سنگاپور دارای یک بازار آزاد است که معمولا در انتهای لیست فساد کاری قرار دارد. نرخ بیکاری در سنگاپور  2.2٪ (در سال 2017) است. بندر این کشور یکی از شلوغ ترین بنادر جهان است و به گونه ای شاهراره ارتباط جنوب شرقی اسیا است.

نیروی کار در سنگاپور بسیار چند فرهنگی است و از کارگران چینی، مالایی و هند تشکیل شده است و 110 هزار نفر از مهاجرین دیگر تشکیل شده است.

صنایع عمده در کشور عبارتند از:

  • مواد شیمیایی
  • ارتباطات و رسانه ها
  • الکترونیک
  • خدمات مالی
  • علوم زیستی
  • تجهیزات حفاری نفت
  • غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی ها
  • تعمیر کشتی

حوزه هایی مانند فناوری اطلاعات، مالی و مهندسی نرم افزار در سال های اخیر شاهد رشد قابل توجهی بوده و فرصت هایی برای نیروهای کار خارجی در بیش از 7،000 شرکت چند ملیتی در این کشور وجود دارد.

الزامات زبان در سنگاپور

چهار زبان رسمی در سنگاپور وجود دارد: انگلیسی، مالایی، ماندارین و تامیل. اگر در زبان انگلیسی متخصص هستید مشکلی در سنگاپور از لحاظ کاری نخواهید یافت زیرا زبان رسمی کار و تجارت است.

شرایط کار در سنگاپور

اکثر شرکت ها از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر روز دوشنبه تا جمعه با یک نبم روز در شنبه کار می کنند، هرچند که محبوبیت کار 5 روز در هفته رو به افزایش است.

کارکنان هفت تا 14 روز در سال، بسته به طول مدت خدمت و سنوات  حق مرخصی دارند. همچنین 11 تعطیل رسمی و هشت جشن بزرگ نیز در سنگاپور وجود دارد.

کلام آخر

سنگاپور قوی ترین پاسپورت جهان را داراست. از لحاظ استاندارد زندگی و تمیز بودن شهر فوق العاده است. برای پیدا کردن کار در سنگاپور می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی سنگاپور را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی