کار در روسیه

کار در روسیه هیچ وقت به این اندازه مناسب نبوده است. این کشور نه تنها گزینه های اشتغال متنوعی را پیش روی شما قرار می دهد بلکه متخصصان در روسیه عموما بهترین حقوق را نسبت به سراسر جهان هستند. راهنمای ما برای کار در روسیه برخی از جزئیات مهم در مورد اقتصاد و اجازه کار در این کشور است.

مجوز کار برای روسیه

ساختمان های مدرن اداری و مجتمع های تجاری امروز تصویر اقتصاد روسیه را شکل می دهند.

اقتصاد روسیه در چند دهه گذشته بسیار متنوع شده است و در حال حاضر چندین صنعت جذاب برای افرادی که به دنبال کار در روسیه هستند، وجود دارد.

اگر شما یک فرد بسیار متخصص هستید، گرفتن مجوز کار برای شما بسیار ساده است.

اگر بیش از 183 روز در روسیه کار کنید بایستی مالیات 13 درصدی این کشور را پرداخت کنید.
از زمان تغییر بزرگ در دهه 1990 میلادی، جذابیت کار در روسیه به شدت افزایش یافته است. به طور کلی، شهروندان و مهاجرانی که در روسیه کار می کنند، در دهه گذشته به بزرگی اقتصاد این کشور کمک شایانی کرده اند.

ستون اصلی اقتصاد روسیه

حدود 60 درصد مردم این کشور در بخش های اقتصاد خدماتی فعالیت می کنند. با این وجود، تولید صنعتی هنوز هم قوی است، با حدود 28 درصد از کارکنان در صنایع تولیدی و فرآوری صنعتی مشغول به فعالیت هستند. متالورژی صنعت ویژه کانونی خاص کشور است، زیرا روسیه سومین صادر کننده فولاد در جهان است. در سال های اخیر، دولت اقدامات لازم را برای جذب سرمایه گذار خارجی در بخش فناوری اطلاعات روسیه انجام داده است.

با توجه به این که روسیه یک کشور عظیم از نظر ابعاد است، خیلی عجیب نیست که بخش بزرگی از مردم با تولید، پالایش و تجارت منابع طبیعی هم برای خود هم برای دولت کسب درآمد می کنند.

با این حال، صادرات  گاز یا فولاد، اقتصاد روسیه را به میزان اندکی در معرض آسیب پذیری جهانی قرار می گیرد. همانطور که اثرات شدید بحران مالی جهانی 2008/09 تاثیراتی را بر اقتصاد این کشور گذاشت. با این وجود، روسیه توانست به سرعت از این بحران مالی بهبود یابد. به لطف اقدامات متقابل مختلف دولت و بانک مرکزی روسیه، این کشور طی یک سال به یک اقتصاد رو به رشد بازگشت.

بازار کار در روسیه

کار کردن در روسیه مدتهاست برای افرادی که تمایل به تجربه بیشتر در بخش های ساخت و ساز و انرژی دارند، انتخاب مناسبی است. که البته مورد دوم(انرژی) به طور خاص برای کل کشور بسیار سودآور است. روسیه دومین تولید کننده و صادر کننده گاز طبیعی در جهان و با پیشی گرفتن از عربستان سعودی بزرگترین تولید کننده نفت خام است. با وجود اینکه این دو بخش عمدتا توسط دولت کنترل می شود اما نیروی های کار خارجی می توانند فرصت های مناسبی را در این بخش ها پیدا کنند. علاوه بر این، نیاز مستمر برای ساخت و ساز و نوسازی در روسیه، به ویژه در شهرهای جهانگردی مانند مسکو و سن پترزبورگ باعث به وجود آمدن فرصت های بسیار زیاد در این زمینه شده است.

صعود به نردبان شغلی

استخدام در یکی از زمینه های مالی، انرژی و ساخت و ساز می تواند یک گام حرفه ای برای شما باشد! یک سوم از نیروهای خارجی که در روسیه کار می کنند درآمدی معادل 250 هزار دلار آمریکا در سال دارند.

امنیت اجتماعی: شما مجبور نیستید پرداخت کنید

به عنوان یک مهاجر در روسیه شما تحت پوشش یک طرح اجتماعی قرار می گیرید که مهم ترین جنبه ها را شامل می شود مانند بیماری و صدمه حین کار و بیکاری. نکته جالب این طرح این است که فقط کارفرمای شما مجبور است که به صندوق های مختلف اجتماعی و بیمه برای شما پول پرداخت کند. به عنوان یک کارمند، شما مسئولیتی در قبال مشارکت نخواهید داشت.

کلام آخر

برای پیدا کردن کار در روسیه می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی روسیه را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی