کار در دانمارک

بر طبق گزارش جهانی شادی در سال 2018، دانمارک سومین کشور شاد در جهان است. محل کار آرامش بخش و تقریبا غیر رسمی از دلایل شاد بودن مردمی است که در این کشور زندگی میکنند.

با توجه به رقابت زیادی که برای پیدا کردن کار در دانمارک وجود دارد این کار کمی دشوار است. اما به لطف قوانین برابری و همکاری در محل کار، به نیروی کار در دانمارک اهمیت و ارزش زیادی داده می شود.

شاید مالیات شما کمی بالا باشد، اما خدمات عمومی عالی از جمله خدمات بهداشتی و درمان رایگان از جمله مزایای کار در دانمارک است. حمل و نقل در دانمارک نیز جالب است. به طوری که نیمی از مردم کپنهاگ صبح ها با دوچرخه به محل کار خود می روند.

مشاغل در دانمارک

با توجه به موقعیت جغرافیایی، دانمارک نقش مهمی در اروپا دارد. صادرات دانمارک شامل ماشین آلات، دارو و محصولات دامداری مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و پنیر است. ریشه مارک های معروف مشهور Pandora، Ecco و Lego در دانمارک می باشد.

بازار کار دانمارک یکی از کمترین نرخ های بیکاری در اتحادیه اروپا را داراست که در دسامبر 2017 تنها 5.6 ​​درصد بوده است.

کارکنان نیز از شرایط عالی کار در دانمارک لذت می برند. این شرایط به لطف یک توافقنامه قوی میان اتحادیه ها، کارفرمایان و دولت دانمارک، و بازار تحت تأثیر شرکت های کوچک تا متوسط (SMEs) ​​اتفاق افتاده است. از شمال تا جنوب دانمارک، در هرکجا که کار کنید شما به عنوان یک نیروی کار ارزشمند شناخته می شوید.

شغل های پرتقاضا برای افراد تحصیل کرده

  • مهندسی فناوری اطلاعات
  • پزشکی
  • معلم ابتدایی و متوسطه
  • مدیر تولید
  • آمارشناس

نیاز به نیروی کار در دانمارک

نیروی کار دانمارک در حال حاضر با کمبود نیرو در بخش های خاص مانند آموزش و پرورش، مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی و بخش های بهداشت و درمان مواجه است. همچنین نیاز به مشاوران، روانشناسان، متخصصان داروسازی و داروسازان در این کشور وجود دارد.

دولت فهرستی از مشاغل مورد نیاز را در این صفحه درج کرده است. اگر تخصص کافی در رشته های مندرج دارید پیدا کردن کار برای شما تقریبا آسان است.

الزامات زبان

دانمارکی زبان رسمی این کشور است، اما این تنها زبانی نیست که در دانمارک مردم به آن سخن می گویند. اکثریت جمعیت دانمارک(تقریبا 86٪) زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند و بسیاری نیز متخصص در زبان آلمانی، فرانسوی و سوئدی هستند .

کار در دانمارک هم به زبان دانمارکی هم انگلیسی ممکن است. اما ما با ارسال رزومه شما، بایستی کارفرما را از زبانی که شما به آن مسلط هستید مطلع سازیم.

شرایط کار در دانمارک

در هفته کاری از دوشنبه تا جمعه به طور میانگین شما 37 ساعت کار میکنید. که البته این مورد نیز با توجه به نیازهای شما با پس از توافق با کارفرما میتواند متغیر باشد. مرخصی با حقوق سالانه 5 هفته است و دانمارک 12 تعطیل رسمی دارد.

کلام آخر

سومین کشور شاد دنیا، مرخصی سخاوتمندانه و حقوق بالا،  ارزش قائل بودن برای کارکنان در تمامی سطوح، اینها دلایلی قانع کننده برای مهاجرت کاری به دانمارک است. برای پیدا کردن کار در دانمارک می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی دانمارک را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی