کار در جمهوری چک

جمهوری چک کشوری در قلب اروپاست و از این نظر برای تجارت و کسب و کار های مختلف ایده آل است.
60 درصد اقتصاد جمهوری چک بر پایه خدمات بنا نهاده شده است. همچنین اقتصاد چک به شدت وابسته به صادرات است.
با اینکه زبان چکی برای یادگیری سخت است اما با توجه به اینکه بیشتر مردم انگلیسی را آموخته اند، از این نظر مشکلی به نظر نمی رسد.
هر فردی که بیش از 183 روز در هر سال در این کشور کار کند مشمول پرداخت مالیات است.
از زمان سقوط پرده آهنین در سال 1991، جمهوری چک مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. جدای از زیبایی های شهر پراگ دلیل اصلی این حجم از مهاجر بازشدن درب های سرمایه گذاری خارجی در این کشور در دهه 1990 میلادی است. جمهوری چک در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد.

بازار کار جمهوری چک

جمهوری چک به دلیل موقعیت جغرافیایی در اروپای مرکزی یک مکان جذاب برای کارکنان خارجی و بسیاری از تجارت های بین المللی است. برای مثال، با حمل و نقل و ارتباطات زیربنایی خوب، این کشور پایگاهی عالی برای انجام مبادلات تجاری با آلمان و روسیه است. این زیرساخت، همراه با اعتبار آن در میان سرمایه گذاران به عنوان یک بازار با ثبات غرب، به این معنی است که چک موفق به جذب مقدار زیادی سرمایه مستقیم خارجی شده است.مزایای دیگر کار در جمهوری چک همراه بودن با کارمندان متخصص و اقتصاد باز است.

نیروی رانندگی در اقتصاد چک

بنای اقتصاد جمهوری چک ریشه در تولید دارد. البته جمهوری چک چندین صنعت کلیدی دیگر نیز دارد، از جمله تولید وسایل نقلیه موتوری، مهندسی، تولید فولاد، داروسازی و غیره. صنعت خودرو حدود 28 درصد از تولیدات تولیدی در چک را تشکیل می دهد و بزرگترین صنعت واحد در این کشور است. علاوه بر صنعت خودرو، تولید نوشیدنی های مالت سنگ بنای اقتصاد است؛ جمهوری چک ششمین تولید کننده آب معدنی در اروپا است.

صنعت گردشگری نیز در این کشور در حال افزایش است. پراگ هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند (با بیش از 7 میلیون گردشگر تنها در سال 2016) همچنین بسیاری از شهرهای دیگر (مانند کارولوی واری یا ماریانسک لازنو) و قلعه های آن، از مقاصد گردشگران شده است.

برای پیدا کردن کار در جمهوری چک می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی جمهوری چک را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی