کار در تاجیکستان

یافتن کار در تاجیکستان برای مهاجران دشوار است. البته به دلیل تشابه زبان این کشور با ایران تاجیکستان مقصدی جذاب و بدون دردسر به نظر می رسد. تاجیکستان یکی از فقیرترین کشورهای آسیا است که تقریبا 40 درصد جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می کنند. در سال 2012، حدود 47.9 درصد نیروی کار در بخش کشاورزی، 41.2 درصد در بخش خدمات و 10.9 درصد در بخش صنعت مشغول به فعالیت بوده اند. امروزه صنایع اصلی تاجیکستان نفت، آلومینیوم و سبزیجات هستند.

از زمان استقلال تاجیکستان از روسیه، اقتصاد این کشور از صادرات این منابع مهم به کشورهای خارجی درآمد داشته است. از سال 2005، تولید ناخالص داخلی تاجیکستان به تدریج افزایش یافته، اما همچنان یکی از پایین ترین شاخص ها را در مقایسه با سایر کشورهای شوروی سابق است. آموزش و تدریس یکی از رایج ترین شغل ها برای مهاجرانی است که به تاجیکستان می روند.

مشاغل آموزشی در تاجیکستان

داشتن مدارک TEFL / TESOL یا CELTA، می تواند تاییدیه برای صلاحیت شما جهت تدریس زبان انگلیسی باشد.  البته بایستی بدانید که بیشتر مشاغل آموزشی در تاجیکستان حقوق بالایی ندارند، اما در مقایسه با سایر کشورها هزینه زندگی در تاجیکستان بسیار کمتر است. حقوق و دستمزد این مشاغل برای پوشش هزینه های غذا و اقامت و هزینه های جانبی که برای سفر و اوقات فراغت صرف میشود، مناسب است.

برای پیدا کردن کار در تاجیکستان می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی تاجیکستان را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی