معرفی کلی ایسلند

اگرچه ایسلند برای مهاجرت کاری به ذهن همه نمی رسد ولی به لطف صنعت گردشگری و نیاز به نیروی کار متخصص این کشور فرصت های زیادی را برای ارائه به کارجویان دارد. البته نیروی کار بین المللی به خروج ایسلند از رکود اقتصاد جهانی در سال 2008 کمک شایانی نموده است. استقبال مناسب از نیروی کار بین المللی پاسخی به این همیاری است.

این کشور یکی از قابل توجه ترین نرخ های بیکاری در اروپا را دارد. نرخ بیکاری در ایسلند در مارس 2018 به میزان 2.5٪ بوده است. همچنین ایسلند صلحجوترین کشور در جهان است. عنوانی که ایسلند آن را از سال 2008 تا کنون، بر اساس شاخص جهانی صلح 2017 بر دوش می کشد.

مشاغل در ایسلند

اقتصاد ایسلند با رکود اقتصادی جهانی در سال 2008 تحت تاثیر قرار گرفت، اما از آن زمان تا کنون اقتصاد ایسلند به شدت بهبود یافته است و یکی از دلایل آن صنعت گردشگری در این کشور است. این کشور در سال 2017 تقریبا 2.2 میلیون گردشگر را تقدیم کرده است – شش برابر جمعیت آن که فقط 330،000 نفر است.

روزهای تابستانی بلند به این معنی است که برای گردشگران زمان بیشتری جهت معاشرت با مردم محلی  و کشف زیبایی های طبیعی وجود دارد. از سوی دیگر گردشگران بسیاری در زمستان برای مشاهده شفق قطبی به ایسلند می روند.

رشته های تحصیلی پر کاربرد

  • مرتبط با پرورش ماهی
  • مرتبط با انرژی
  • مرتبط با برق
  • مرتبط با محصولات پزشکی / دارویی
  • مرتبط با صنعت گردشگری

نیاز به نیروی کار در ایسلند

ایسلند هر سال تقریبا 2000 نیروی کار خارجی را نیاز دارد تا از پیامدهای جمعیت سالخورده بکاهد.

به طور خاص، بخش های مراقبت های بهداشتی، ساختمانی، فناوری اطلاعات و گردشگری به نیروی کار خارجی نیاز دارند. اگر شما کی از تخصص های مرتبط را دارید می توانید در مورد ایسلند به عنوان مقصد مهاجرت کاری فکر کنید.

پیش نیاز زبان

اکثریت مردم ایسلند انگلیسی صحبت می کنند. هرچند یادگیری ایسلندی می تواند ماجراجویی های خود را به همراه داشته باشد اما از دیدگاه مسائل کاری تاثیری چندانی بر پیشرفت شما نخواهد داشت.

کار در ایسلند چگونه است؟

شما در ایسلند 40 ساعت در هفته به طور متوسط کار خواهید کرد. 24 روز مرخصی با حقوق سالانه می توانید داشته باشید و 13 تعطیل رسمی در ایسلند وجود دارد.

کلام آخر

ایسلند کشوری خاص برای انتخاب مهاجرت کاری است. زیبایی طبیعی و منحصر به فرد که به معنای واقعی در کمتر کشوری دیده می شود و همچنین محیط کاری مملو از آرامش اروپایی از ویژگی های این کشور است. برای پیدا کردن کار در ایسلند می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی ایسلند را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی