معرفی کلی انگلستان

وجود قوانینی در کسب و کار  که نظام حقوقی انگلیس از آن پشتیبانی می کنند در کنار ثبات سیاسی و اقتصادی این کشور وجود دارد سبب شده کار در انگلیس برای نیروهای متخصص و کارآزموده خارجی یک گزینه ایده آل باشد. انگلستان را می توان جز برترین کشورهای قاره سبز از نظر اقتصاد دانست که البته بر پایه آمار بیشتر نیروی کار خود را از شرق اروپا برآورده می کند. در این سالها سی درصد از کسانی که در انگلستان استخدام شده اند را نیروی کار خارجی تشکیل می دهد که همه تحصیل کرده هستند.

فرصت های شغلی

اگر در رشته هایی همچون فنی و مهندسی  و یا پزشکی و دندانپزشکی و یا برنامه نویسی فعالیت می کنید ساده تر کار پیدا خواهید کرد. انگلیس به این دلیل که سالانه گردشگران بسیاری را به خود می بیند در صنعت توریسم نیز پیدا کردن کار سخت نخواهد بود به ویژه اگر در بخش هایی همچون خدمات گردشگری و مهمانداری به دنبال کار باشید البته باید یادآور شد که پیش از هر چیز باید زبان انگلیسی را به خوبی بدانید پس بیش از اینکه برای کاریابی در انگلستان گامی بردارید زبان خود را به بهترین شکل بهبود ببخشید. اگر در زبانی تخضض دارید می توانید با دریافت دکترا به عنوان معلم زبان مشغول به کار شوید.

ویزای کار انگلستان

برای دریافت ویزای کار انگلیس باید پیش از هر چیز اقدام به گرفتن اجازه کار کنید. برای اینکه ویزای کار دریافت کنید باید کارفرمای انگلیسی با صادر کردن job offer فرصت را برای اقدام درخواست کننده فراهم کند تا وی روند قانونی را آغاز کند اگر دانشجو هستید تنها اجازه دارید هفته ای بیست ساعت کار کنید. کسانی که دانشجو دکترای تخصصی هستند پس از اینکه دوره تحصیلی آن ها به پایان رسید اگر بتوانند کار پیدا اجازه اقامت در انگلیس را دریافت خواهند کرد.

کار در انگلیس چگونه است؟

پس از اینکه استخدام شدید نخستین چالشی که خواهید داشت شیوه برخورد شما با دیگر همکارانی است که در دستگاه مربوط حضور دارند. انگلیسی ها افرادی منطقی هستند که بسیار مودب و منطقی با مسائل پیرامون خود برخورد می کنند. اگر ایده ای دارید در صورتی که با ساختار کسب و کار هماهنگ باشد حتما به آن رسیدگی خواهد شد. پایه کاری در شرکت های انگلیسی بر اصل عمل گرایی است و شعارزدگی در این چهارچوب جایی ندارد. شرکت ها برای اینکه انتقاد خود را نسبت به کارکنان ابراز کنند از ابزار شوخی  و آرامش بهره می برند تا به شیوه ای غیر مستقیم اثر بخش تر باشد.

اگر بتوانید نظر مدیران را جلب کنید و شرکت ها را به هدف هایی که آنها می خواهند برسانید بی گمان پاداش دریافت خواهید کرد. در انگلستان بیشتر مدیران مرد هستند هر چند زنان نیز حضور پر رنگی در اقتصاد انگلیس دارند. روش برخورد شما به ویژه در محل کار نشان دهنده این است که شما از چه فرهنگ و طبقه اجتماعی هستید.

ساعات کاری و تعطیلات در انگلیس

هفته کاری در انگلیس معمولا بین 35 تا 40 ساعت کار را شامل می شود. در انگلیس حدود 8 تعطیل رسمی وجود دارد و مرخصی با حقوق سالانه شما 4 هفته یا بیشتر(بستگی به کارفرما دارد) می باشد.

پیش نیاز زبان

اگر می خواهید در انگلستان کار با درآمد عالی پیدا کنید باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید اما اگر می خواهید بخت خود را برای کاریابی افزایش دهید بهتر است آلمانی و فرانسوی را نیز بدانید. اما به طور کلی دانستن زبان انگلیسی شرط لازم و کافی برای یافتن شغل مناسب است و دانستن زبان های بیشتر مانند هر جای دیگر در دنیا شما را در سهولت یافتن کار یاری  خواهد کرد. حتی اگر دانشجو هستید و نمی توانید تمام وقت سر کار حاضر شوید یافتن کاری نیمه وقت برای شما کار دشواری نخواهد بود. موسسه کاریابی مهاجر اگر شرایط یاد شده را داشته باشید در کوتاه ترین زمان برای شما کار پیدا خواهند کرد. درآمد نیروی کار متخصص در انگلستان گهگاه تا به بیش از صد هزار پوند در سال نیز می رسد.

کلام آخر

کار در انگلیس علی رغم رسمی و فورمال بودن اکثر بخش ها جذابیت های خاص خود را دارد. فضایی که در آن می توانید نه تنها احساس حرفه ای بودن کنید بلکه با افزایش تجربه و کسب مهارت های بیشتر به یک حرفه ای در رشته کاری خود بدل شوید. برای کاریابی در انگلیس شما می توانید در فرم ثبت نام کاریابی بین المللی مهاجر کشور انگلستان را به عنوان یکی از گزینه های خود انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی