کار در اندونزی

اقتصاد اندونزی به طور فزاینده ای از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بهره مند است.
اندونزی اقتصاد بزرگی دارد که بخش صنعت خدمات یکی از بزرگترین بخش های این اقتصاد است؛ بسیاری از مهاجران می توانند در صنعت گردشگری، تدریس زبان، نفت و گاز، معدن و بسیاری از دیگر صنعت ها مشغول به کار شوند.

آداب کسب و کار در اندونزی از کشور های غربی متفاوت است. برای جمعیت معادل 259 میلیون نفر، تنها 6.6 درصد نرخ بیکاری فوق العاده است. علیرغم اینکه بحران مالی آسیا در سال 1997 تاثیر مخربی بر اندونزی داشت، این کشور توانست به خوبی از این بحران خارج شود و به سرعت رشد کرده و هنوز هم رشد اقتصادی قابل توجهی را نشان می دهد. این یک شاخصه ی مثبت برای افرادی است که قصد مهاجرت کاری به اندونزی را دارند.

اولین جلوه های اقتصادی اندونزی

اقتصاد اندونزی به شدت به مصرف داخلی وابسته است و این مهم باعث افزایش سرمایه گذاران داخلی و خارجی شده است. با این حال، به طور کلی، اقتصاد اندونزی یک اقتصاد ترکیبی است، که بخش خصوصی قسمتی از آن و بخش دولتی قسمت دیگری از آن را اداره می کند. دولت اندونزی برای تثبیت رشد اقتصادی یک برنامه توسعه بلند مدت برای آینده را به اجرا گذاشته است. اهداف اصلی آن کاهش فقر، ارتقای کیفیت منابع انسانی، بهبود علم و فناوری و تقویت رقابت اقتصادی است.

اندونزی با تولید ناخالص داخلی نزدیک به 1.3 تریلیون دلار، عضو گروه G-20 (گروه بیست اقتصاد بزرگ) است. جاکارتا بزرگترین مرکز صادرات اندونزی است که یکی از دلایل ان تعدد بنادر و نزدیکی آن به آسیا و استرالیا است. در واقع، بندر جاکارتا نه تنها بزرگترین بندر اندونزی است، بلکه یکی از بزرگترین بنادر در سراسر حوزه دریای جاوه است.

اندونزی: رشد صنعت خدمات

نفت و گاز، منسوجات و پوشاک، کفش، معدن، سیمان، کودهای شیمیایی، کفپوش، لاستیک، مواد غذایی و البته گردشگری صنایع اصلی اندونزی هستند. در سالهای اخیر، اندونزی به سمت بخش خدماتی (در حال حاضر در حدود 45 درصد از نیروی کار اندونزی) حرکت کرده است.

فرصت های شغلی در اندونزی

اکثریت نیروهای کار شاغل در اندونزی در شرکت های بین المللی و یا بخش صادرات کار می کنند.

اگر به کار در اندونزی فکر می کنید، جاکارتا محل بدی برای شروع نیست. پایتخت مالی و بسیاری از صنایع در این شهر واقع شده است. فرصت های شغلی در صنایع الکترونیک، خودرو، شیمیایی و زیست پزشکی و بخش های مهندسی مکانیک فراوان است.

برای پیدا کردن کار در اندونزی می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی اندونزی را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی