کار در استونی

در مقایسه با سایر کشورهای اروپای مرکزی، استونی شاخص توسعه انسانی بالایی نسبت به سرانه جمعیت خود دارد. اقتصاد این کشور در سال های اخیر با چندین صنعت به شکوفایی رسیده است. استفاده روسیه از بنادر استونی برای قسمتی از صادرات نفتی خود نیز به نرخ رشد استونی کمک کرده است. این رشد و شکوفایی صنعت استونی می تواند توجیهی برای کار در استونی باشد.

صنایع خدماتی 71 درصد از تولید ناخالص داخلی استونی را تشکیل می دهند. دومین صنعت بزرگ در استونی چوب است و بیش از 13،000 نفر در جنگلداری و تولید محصولات چوب و کاغذ کار می کنند. صنایع رو به رشد در استونی شامل تولید تجهیزات الکترونیکی و نوری، کامپیوتر، مخابرات و صنایع پزشکی است.

استونی در صنایع مهندسی شناخته شده است و یکی از صنایع کلیدی کشور تولید ماشین آلات است. فلز یکی از مهم ترین کالاهای صادراتی استونی است. تقریبا 82 درصد از فلزات تولید شده در استونی به کشورهایی مانند سوئد، فنلاند و لهستان صادر می شود.

اجازه کار برای استونی

در سپتامبر 2013، مقامات استونی، مجوز کار مجزا را لغو کردند. همه اتباع خارجی که اجازه اقامت در استونی را دارند می توانند در استونی کار کنند، مگر اینکه یک دلیل قانونی وجود داشته باشد که آنها را ممنوع می کند.

زبان در استونی

اگر چه بسیاری از استونیها به خصوص در شهرها انگلیسی صحبت می کنند، ام اگر می خواهید طیف وسیعی از فرصت های شغلی خود را به حداکثر برسانید، توصیه می شود که به طور کلی یکی از سطوح زبان استونیایی را یاد بگیرید. زبان استونیایی یک زبان پیچیده است، اما با در نظر گرفتن فرصت هایی که در دسترس شما قرار می دهد تا حدودی یادگیری آن توجیه پذیر است.

کاریابی بدون مرز مهاجر این فرصت را برای کارجویان گرامی مهیا کرده که فقط با ثبت نام رزومه خود را به دست کارفرمایان مرتبط با زمینه کاری مورد نیازشان برسانند. برای کاریابی در استونی شما می توانید در فرم ثبت نام کشور استونی را به عنوان یکی از گزینه های خود انتخاب کنید.