کار در ازبکستان

از زمان به دست آوردن استقلال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، ازبکستان تعهد خود را نسبت به انتقال تدریجی اقتصاد مبتنی بر بازار نشان داده است. با اینکه پیشرفت این کشور آهسته است، اما دولت ازبکستان دستاوردهای زیادی را به دست آورده است.

اقتصاد ازبکستان

ازبکستان دارای زمین‌های حاصل خیز بسیاری است و بزرگترین تولیدکننده پنبه در جهان می‌باشد. این کشور دارای ذخایر نفت، گاز،آهن و زغال سنگ است. ازبکستان بزرگترین تولیدکننده ماشین آلات و صنایع سنگین در آسیای میانه است. از تولیدات دیگر ازبکستان می‌توان پنبه، گوشت و لبنیات را نام برد. همچنین ازبکستان هفتمین کشور تولید کننده(استخراج) طلا می باشد.

ازبکستان نیز دارای ذخایر قابل توجهی از گاز طبیعی است که هم برای مقاصد صادرات و هم برام مصارف داخلی استفاده می شود. در حالی که نفت استخراج شده در ازبکستان فقط برای مقاصد داخلی استفاده می شود.

کشاورزی بخش مهمی از اقتصاد ازبکستان است. این بخش از اقتصاد 25 درصد از نیروی کار این کشور را مشغول کرده و 18 درصد تولید ناخالص داخلی ازبکستان را تأمین می کند. تقریبا 10٪ از کل سطح زمین ازبکستان به کشاورزی اختصاص داده شده است، و پنبه محصول اصلی کشوری کشور است.

شرکای اصلی صادرات ازبکستان، چین، قزاقستان، ترکیه، روسیه، بنگلادش و قرقیزستان است. تولید ناخالص ملی این کشور در سال 2017 حدود 220 میلیارد دلار بوده است.

برای پیدا کردن کار در ازبکستان می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی ازبکستان را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی