کاریابی در ارمنستان

کشورهای مهمی همچون روسیه و گرجستان با ارمنستان رابطه گسترده بازرگانی دارند و ارمنستان توانسته عضویت سازمان تجارت جهانی را نیز به دست بیاورد که همین سبب بالاتر رفتن جایگاه این کشور شده است. در قانون کار در ارمنستان شرکت های خارجی در ارمنستان نیز حقوقی برابر با شرکت های ارمنستانی دارند. البته کسب و کارهای بزرگ بیشتر زیر نظر روس ها است اما ایرانیان در کسب و کارهای خردتر وضعیت مطلوبی دارند.

 

اقتصاد ارمنستان

ارمنستان در تولید عنصر فلزی مولیبدن در جهان جایگاه هفتم را دارد. این کشور معدن طلا مس نمک بازالت و مواد خام نسوز را در خود جای جای داده است و همین مورد در صادارت ایننن کشور نقش اساسی بازی می کند. از نظر اقتصادی این کشور وابستگی بسیار زیادی به سرمایه گذاری دیگر کشورها در این سرزمین دارد. ایران نیز تامین کننده اصلی انرژی و گاز این کشور است. معدن کاری، فلز کاری، دارو سازی، ساختمان سازی، مهندسی مکانیک و تکنولوژی ارتباطات، از جمله ی گرایش های کاری در حال توسعه در ارمنستان محسوب می شود.

ویزای کار در ارمنستان

یکی از انواع ویزای کار، این است که کارفرمای ارمنی، دعوت نامه ی کاری برای شخص خارجی مورد نظر ارسال کند. پس از استخدام، اشتغال به مدت یک سال در ارمنستان، می تواند زمینه ی اخذ اقامت این کشور را فراهم کند. سرمایه گذاری، کار آفرینی و خرید ملک، از دیگر طرق اخذ اقامت ارمنستان محسوب می شود. منظور از کار آفرینی، انجام فعالیت های اقتصادی مولد نظیر ثبت شرکت در ارمنستان است.دریافت ویزای تحصیلی و خویشاوندی نیز از سایر راه ها اخذ اقامت است.

برای پیدا کردن کار در ارمنستان می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی ارمنستان را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی