اتریش به فارغ التحصیلان متخصص برای پر کردن شکاف بازار کار نیاز دارد. اتریش با تعطیلات رسمی زیاد، میزان جرم و جنایت اندک و مکان های دیدنی و تفریحی فراوان، یک گزینه تامل برانگیز برای مهاجرت کاری است.

به دلیل کم بودن نرخ بیکاری و رشد اقتصادی بالا، جمعیت هشت میلیون نفری اتریش در رتبه جهانی شادی در سال 2018 در رتبه 12 ام قرار دارد. اتریش به خاطر مناظر زیبای آن و تاریخ فرهنگی غنی شناخته شده است. در اوقات بیکاری اتریش می توانید پیاده روی، اسکی، رفتن به کنسرت، بازدید از گالری های هنری و موزه ها و خوردن و نوشیدن در رستوران های برتر و خانه های قهوه را انجام دهید.

مشاغل در اتریش

اقتصاد اتریش در حال حاضر قوی و پایدار است و بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی، تحت تأثیر شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) قرار دارد.

فرصت های کاری برای فارغ التحصیلان

 • شیمی
 • الکترونیک
 • صنایع غذایی
 • مکانیک
 • تولید خودرو

علاوه بر این، اتریش دارای 22 درصد سهم از مزارع ارگانیک در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و پیشگام در اتحادیه اروپا برای تولید انرژی هیدروالکتریک است.

اتریشی ها برای هنر و صنایع دستی با کیفیت بالا از جمله جواهرات، سرامیک و ظروف شناخته شده اند.

به لطف کوه های آلپ و شهرهای تاریخی مانند وین و سالزبورگ، اتریش یک مقصد بی نظیر برای تعطیلات است. بنابراین فرصت های شغلی در صنعت گردشگری به قدر مناسب وجود دارد.

فرصت ها برای نیروی کار

اتریش تا حدی کمبود نیروی کار در بخش مهندسی و نیروی کار ساده جهت انجام کارهای یدی دارد.

در حال حاضر نیاز به نیروی کار در شغل های زیر وجود دارد:

 • شغل های مربوط به ساختمان سازی
 • پردازش داده ها
 • فارغ التحصیلان پرستاری
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی قدرت
 • مهندسی کشاورزی

برای فهرستی کامل از مناطق کمبود مهارت های اتریش، از وب سایت مهاجرت اتریش دیدن کنید.

پیش نیاز زبان خارجی برای اتریش

دولت فدرال اتریش به عنوان بخشی از برنامه اقدامات ملی برای ادغام (NAP) در سال 2010 تصریح کرد که یک درک صحیح از زبان آلمانی – گفتاری و نوشتاری – مبنای موفقیت در زمینه کاری و اجتماعی در اتریش است.

Österreichisches Sprachdiplom Deutsch یا دیپلم زبان اتریش، مدرک رسمی برای زبان آلمانی است که در اتریش کاملا معتبر می باشد.

کار در اتریش چگونه است؟

به عنوان یک کارمند در اتریش، انتظار می رود شما در هفته 40 ساعت کار کنید. در برخی از صنایع این عدد به 38 نیز می رسد.

یک کارمند در هر سال، 5 هفته مرخصی با حقوق میتواند داشته باشد که به این مقدار 12 روز تعطیلی رسمی را میتوانید اضافه کنید. بعد از 25 سال کار مرخصی سالانه شما به 6 هفته در سال می رسد.

حداقل حقوق خاصی برای کار وجود ندارد و کارفرمایان خود با توافق با کارجو حقوق او را تعیین می کنند.

کشور دارای نرخ پیشروی مالیات بر درآمد 0-50٪ است. مقدار مالیاتی که پرداخت می کنید بستگی به آنچه شما کسب می کنید. درآمد مالیات و حقوق بیمه هر ماه از حقوق و دستمزد شما کسر می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مالیات و شرایط کار، به سایت مهاجرت اتریش مراجعه کنید.

کلام آخر

اتریش با ثبات و امنیت اقتصادی، آرامش کلی و مردم شاد، یکی از گزینه های خوب برای مهاجرت یک ایرانی است. برای پیدا کردن کار در اتریش می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی اتریش را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی