بازار کار در آذربایجان

اکثر مهاجرانی که در آذربایجان کار می کنند در صنایع نفت و گاز مشغول به کار هستند. با این وجود دولت در تلاش برای تنوع بخشیدن به اقتصاد این کشور بوده است و دیگر بخش های دیگری همچون گردشگری، ارتباطات، کشاورزی و آموزش نیز فرصت هایی را برای نیروی کار خارجی برای کار در آذربایجان ارائه می دهد. بیشتر شاغلان در آذربایجان در صنعت کشاورزی این کشور مشغول به کارند البته با رشد بخش انرژی فرصت های این صنعت نسبت به سالهای گذشته چندین برابر شده است.

مشاغل در آذربایجان

ساخت و ساز در آذربایجان نیز جزو زمینه های پر رونق محسوب می شود. پروژه های توسعه زیربنایی و افزایش تقاضا برای مسکن فرصت هایی را در صنعت ساخت و ساز به وجود آورده که کم نیز نیستند.
باکو، مرکز تجاری آذربایجان است و اکثر نیروهای کار خارجی در این شهر مشغول به کارند. اگر زبان آذری را می دانید تقریبا هیچ مشکلی در آذربایجان برای ارتباط کاری و روزمره نخواهید داشت. اگر چه بعضی از آذربایجانی ها ممکن است بتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، اما در بخش نفت و گاز، زبان های آذری و روسی رایج ترین زبان های تجاری هستند.

شرایط کار در آذربایجان

هفته کاری معمولی در آذربایجان از روز دوشنبه تا جمعه است و برخی از ادارات دولتی نیز در روز شنبه چند ساعت باز هستند. در حالی که سبک کسب و کار در آذربایجان کاملا رسمی است، آذربایجانی ها خیلی سخت گیر نیستند و جلسات کاری ممکن است در مواقع زیادی با تاخیر شروع شود. ساعات اداری اغلب در اواخر صبح، حدود ساعت 10 صبح شروع می شود، ساعت 1 بعد از ظهر یک ساعت برای ناهار وقت قرار داده می شود و 6 بعد از ظهر اتمام ساعت کاری است. اضافه کاری در آذربایجان معمول نیست.

برای پیدا کردن کار در آذربایجان می توانید فرم ثبت نام سامانه کاریابی بین المللی را در اینجا پر کنید و در قسمت کشور انتخابی آذربایجان را یکی از گزینه های مهاجرت خود قرار دهید.

ثبت نام در سامانه کاریابی بین المللی